27 січня – Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту

e-mail Друк PDF

Шановні земляки!

27 січня 75 років тому військам 1-го Українського фронту вдалося визволити в’язнів найбільшого нацистського табору смерті – Аушвіц-Біркенау в Освенцімі. Тож саме цього дня, згідно з рішенням Генеральної Асамблеї ООН від 1 листопада 2005 року, світова спільнота вшановує пам’ять жертв Голокосту – мільйонів жінок, чоловіків та дітей єврейської національності, які загинули у роки Другої світової війни.

На території окупованої України жертвами Голокосту стали понад 1,5 млн осіб і це завдало непоправної шкоди єврейському народові. Згадуючи сьогодні про полеглих у печах крематоріїв та безіменних могилах, не забуваймо й про інші антигуманні історичні факти. Дуже хотілося б, щоб на міжнародному рівні також запровадили пам’ятні дні для вшанування мільйонів українців, які стали жертвами голодоморів та політичних репресій, викликаних насильницьким впровадженням комуністичної ідеології!

Переконаний, що у сучасному суспільстві не повинно бути місця для будь-яких проявів тоталітаризму, ненависті, зверхності, ксенофобії та расизму. І кожен із нас повинен робити все, щоб одвічні людські цінності – мир, добро та любов до ближнього – панували на рідній землі!

Голова Полтавської обласної ради

Олександр Біленький