Наприклад, 29.03.2024
Наприклад, 29.03.2024
Наприклад, 29.03.2024
Наприклад, 29.03.2024
Наприклад, 29.03.2024

Премія Полтавської обласної ради імені Панаса Мирного

Полтавська обласна рада

Положення про Премію

Додаток 6
до рішення пленарного засідання дев’ятнадцятої сесії обласної ради сьомого скликання
від 12 квітня 2018 року
№ 672

Положення
про Премію Полтавської обласної ради
імені Панаса Мирного

Панас Мирний (Панас Якович Рудченко) (1849 – 1920) – класик української літератури, видатний письменник-реаліст, патріот, наш земляк. Талановитий майстер художнього слова Панас Мирний створив справжні літературні шедеври, в яких утверджуються гуманістичні ідеї, відстоюється право людини на достойне життя, лунає заклик до морального вдосконалення.
Засновник Премії Полтавської обласної ради імені Панаса Мирного
(далі – Премії) – Полтавська обласна рада.
Мета Премії – відзначення громадян за визначні успіхи в галузі літератури, літературознавства, музики, живопису, архітектури, народної творчості, журналістики, публіцистики за кращі здобутки, які утверджують гуманістичні й національні ідеали, духовні цінності українського народу, є вагомим внеском у національно-культурне відродження Української держави та оприлюднені на момент засідання журі.
Премія присуджується щороку дня народження Панаса Мирного –
13 травня.
Номінації Премії:
• «Література, літературознавство»;
• «Мистецтво»;
• «Народна творчість, народні ремесла»;
• «Журналістика, публіцистика».
Особи, яким Премія вже була присуджена, повторно на її здобуття не висуваються.
Організаційний супровід Премії здійснюють Департамент культури і туризму облдержадміністрації, Полтавський літературно-меморіальний музей Панаса Мирного (осередок Премії) та виконавчий апарат обласної ради.
Департамент культури і туризму облдержадміністрації, Полтавський літературно-меморіальний музей Панаса Мирного забезпечують приймання, облік та зберігання відповідних документів; виплату грошової винагороди лауреатам Премії, організацію вручення Премії.
Виконавчий апарат обласної ради забезпечує оголошення у ЗМІ про початок прийому документів на здобуття Премії, проведення засідань журі, підготовку відповідних розпоряджень голови обласної ради, виготовлення Почесних відзнак лауреатів Премії, готує та подає інформацію у ЗМІ про присудження Премії та нагородження лауреатів, веде облік лауреатів Премії.

Пропозиції про присудження Премії вносять органи державної виконавчої влади, органи місцевого самоврядування, творчі спілки, громадські організації, адміністрації (ректорати) загальноосвітніх навчальних закладів та вищих навчальних закладів 1-4 рівнів акредитації, закладів культури, редакції періодичних видань щорічно до 20 березня.
У листі-клопотанні до журі Премії вказується прізвище, ім'я та по батькові кандидата на нагородження, його місце роботи, посада, адреса проживання, контактні телефони, зазначається конкретний внесок претендента відповідно до визначеної номінації.
До листа-клопотання, завіреного підписом керівника організації, установи та печаткою, додаються ксерокопії паспорта та ідентифікаційного коду претендента, його контактний телефон, листи на підтримку кандидата, книги, публікації, відеоматеріали тощо.
Документи на здобуття премії подаються за адресою: 36002, м. Полтава, вул. Панаса Мирного, 56, Полтавський літературно-меморіальний музей
Панаса Мирного.
Полтавський літературно-меморіальний музей Панаса Мирного до
1 квітня передає матеріали на здобуття Премії до виконавчого апарату обласної ради.
Матеріали на нагородження розглядає журі Премії, склад якого затверджується розпорядженням голови обласної ради. Засідання журі проводиться щороку, не пізніше 15 квітня.
Журі визначає переможців відкритим або таємним голосуванням, по кожній номінації окремо, простою більшістю голосів присутніх членів журі. Засідання є правомочним, якщо на ньому присутні більше половини складу журі.
У кожній номінації може бути присуджена лише одна Премія.
Премія не може бути присуджена посмертно.
Рішення журі про присудження Премії оприлюднюється у засобах масової інформації. На підставі рішення журі голова обласної ради видає розпорядження про присудження Премії.
Урочисте нагородження лауреатів Премії відбувається публічно. Лауреати Премії отримують грошові винагороди та дипломи.
Розмір Премії становить 5000 (п’ять тисяч) гривень у кожній номінації та може бути переглянутий обласною радою у зв'язку з інфляцією.
Фінансування Премії здійснюється з обласного бюджету за рахунок асигнувань по галузі «Культура» за окремим кошторисом.

Лауреати Премії

2021 рік


У номінації «Література, літературознавство» – Кононенко Марина Володимирівна (псевдонім – Ганна Кревська), член Національної спілки письменників України – за книгу «Монастирські сливи»;

У номінації «Журналістика, публіцистика» – Волкова Ганна Григорівна, член Національної спілки журналістів України – за творчий доробок;

У номінації «Мистецтво» – Бобрищев Костянтин Васильович, член Національної спілки журналістів України, фотохудожник – за книгу «В серці кричить війна» (фотоесеї); Ярошенко Сергій Миколайович, директор Великобагачанського Будинку творчості дітей та юнацтва виконавчого комітету Великобагачанської селищної ради, художник-портретист – за творчий доробок;

У номінації «Народна творчість, народні ремесла» – Дмитренко Наталія Євгенівна, член Національної спілки майстрів народного мистецтва України, Національної спілки художників України, майстер килимарства та народної іграшки, науковий співробітник Полтавського художнього музею (галереї мистецтв) ім. Миколи Ярошенка – за творчий доробок; Прохорчук Світлана Анатоліївна, керівник гуртків Комунального закладу «Полтавський обласний центр національно-патріотичного виховання, туризму і краєзнавства учнівської молоді Полтавської обласної ради» – за творчий доробок.


2020 рік


У номінації «Література, літературознавство» – Коцегуб Юрій Миколайович, письменник, краєзнавець – за книги: «Болбочан. Поміж двох огнів», «З Україною в серці, з шаблею в руці»; Штейнбук Фелікс Маратович, доктор філологічних наук, професор кафедри русистики та східноєвропейських студій Університету Коменського у Братиславі – за збірку критичних есеїв-мініатюр «Інкубація «Яєць динозавра».

У номінації «Журналістика, публіцистика» – Філоненко Валентина Олексіївна, член Національної спілки журналістів України, поетеса, викладач українознавства, методист-кореспондент з наукових праць, лауреат Загальнонаціонального конкурсу «Українська мова – мова єднання» – за художньо-публіцистичне видання «Благословенна Богом і людьми».

У номінації «Народна творчість, народні ремесла» – Тихонов Геннадій Георгійович, майстер художньої кераміки, член Національної спілки майстрів народного мистецтва України – за творчий доробок.


2019 рік


У номінації «Література, літературознавство» – Кльокта Тетяна Михайлівна, член Національної спілки письменників України, літературно-мистецького об’єднання Зіньківщини «Свічадо», – за збірку поезій «Між Богом і травою»; Матущак Валентина Василівна, поетеса – за збірку поезій «Усе, що маю».

У номінація «Журналістика, публіцистика» – Кудряшов Гліб Олексійович, член правління Полтавського обласного відділення Українського фонду культури, кандидат наук із соціальних комунікацій, доцент кафедри журналістики Полтавського національного педагогічного університету ім. В.Г. Короленка, – за книгу «"Любове ніжна моя, не відлітай…" Публіцистичні нариси, статті, діалоги та спогади про Раїсу Кириченко».

У номінації «Мистецтво» – Грибан Микола Федорович, член Національної спілки художників України, заслужений працівник культури України – за цикл робіт «Земля Полтавська».

У номінації «Народна творчість, народні ремесла» – Свиридюк Наталія Олександрівна, член Національної спілки майстрів народного мистецтва України, заслужений майстер народної творчості України, завідувач відділом КУ «Обласний центр народної творчості та культурно-освітньої роботи» Полтавської обласної ради – за творчий доробок.


2018 рік


У номінації «Література, літературознавство» – Сердюк Віктор Володимирович, член Полтавської спілки літераторів – за книгу «Усі дива трапляються в дитинстві».

У номінації «Журналістика, публіцистика» – Деревінський Василь Федорович, доктор історичних наук – за книгу «В’ячеслав Чорновіл: дух, що тіло рве до бою».

У номінації «Мистецтво» – Бабенко Олександр Олексійович, член Національної спілки художників України, Національної спілки майстрів народного мистецтва України – за творчий доробок.

У номінації «Народна творчість, народні ремесла» – Токова Ніна Іванівна, член Національної спілки майстрів народного мистецтва України – за творчий доробок.


2017 рік


У номінації «Література, літературознавство» – Лук’яненко Олександр Вікторович, кандидат історичних наук, старший викладач кафедри культурології та методики викладання культурологічних дисциплін Полтавського національного педагогічного університету імені В.Г. Короленка – за книгу «Філософія родошанування. Поетичні роздуми»; Жарова (Плотникова) Раїса Василівна, член Національної спілки письменників України – за роман «Реквієм для Рози».

У номінації «Журналістика, публіцистика» – Панченко Олександр Іванович, член Національної спілки журналістів України, Національної спілки краєзнавців України, доктор права – за книги: «Українська Австраліана: Полтавщина, Галичина, Боснія», «Біографічно-історичний народний календар-альманах «Лохвиця, Посулля, Україна».

У номінації «Мистецтво» – Рожнятовська Марина Юріївна, член Національної спілки художників України – за творчий доробок.

У номінації «Народна творчість, народні ремесла» – Король Дмитро Васильович, член Національної спілки художників України, Молодіжної спілки художників України, Національної спілки майстрів народного мистецтва України – за творчий доробок.

У номінації «Благодійна та громадська діяльність» – Работін Юрій Анатолійович, заслужений журналіст України, голова оргкомітету Загальнонаціонального конкурсу «Українська мова – мова єднання» – за активну громадську діяльність, спрямовану на утвердження духовних цінностей українського народу.


2016 рік


У номінації «Література, літературознавство» – Гринь Надія Іванівна, член Полтавської спілки літераторів – за книгу-реквієм «Дорога в безсмертя: Дмитро Коряк»; Луньова Тетяна Володимирівна, член Національної спілки письменників України, кандидат філологічних наук, доцент Полтавського національного педагогічного університету імені В.Г. Короленка – за книгу для дітей «Зайченятко У».

У номінації «Журналістика, публіцистика» – Нестуля Людмила Анатоліївна, член Національної спілки журналістів України, коментатор редакції підготовки художніх програм філії НТКУ «Полтавська регіональна дирекція «Лтава» – за просвітницький телепроект «З одвічністю на «ти». Полтавщина архітектурна».

У номінації «Мистецтво» – Раковський Володимир Ульянович, член Національної всеукраїнської музичної спілки, заслужений працівник культури України – за творчий доробок.

У номінації «Народна творчість, народні ремесла» – Колінько Валентина Яківна, майстер художнього килимарства, член Національної спілки майстрів народного мистецтва України, заслужений майстер народної творчості України – за творчий доробок.


2015 рік


У номінації «Література, літературознавство» – Нечитайло Микола Якович, прозаїк, член Полтавської спілки літераторів – за творчий доробок.

У номінації «Журналістика, публіцистика» – Вергунов Віктор Анатолійович, доктор сільськогосподарських наук, професор, член-кореспондент Національної академії аграрних наук України, член Національної спілки журналістів України – за творчий доробок.

У номінації «Мистецтво» – Садохіна Тетяна Володимирівна, співачка, заслужена артистка України, член Національної Всеукраїнської музичної спілки – за творчий доробок та концертну діяльність.

У номінації «Народна творчість, народні ремесла» – Вакуленко Надія Вікторівна, член Національної спілки майстрів народного мистецтва України, заслужений майстер народної творчості України – за творчий доробок; Трипольська Оксана Борисівна, директор Великобудищанського сільського будинку культури Диканського району, керівник народного Музею Весілля – за творчі здобутки, які утверджують духовні цінності українського народу та є вагомим внеском у національно-культурне відродження Української держави.

У номінації «Благодійна та громадська діяльність» – Владика Федір, духовний наставник громадської організації «Команда небайдужих» при Свято-Успенському кафедральному соборі, архієпископ Полтавський і Кременчуцький Української Православної Церкви Київського Патріархату – за вагомий особистий внесок в організацію волонтерської діяльності, надання благодійної допомоги військовослужбовцям – учасникам антитерористичної операції на Сході України.


2014 рік


У номінації «Література, літературознавство» – Дідик (Снарська) Інна Станіславівна, член Національної спілки письменників Україн – за книгу поезій «Ад сэрца да сэрца – дарога…»; Колісник Микола Савович, член Полтавської Спілки літераторів – за книгу «Пристрасть навіки одна. Поема про Панаса Мирного».

У номінації «Журналістика, публіцистика» – Дзюба Сергій Вікторович, член Національної спілки письменників України – за збірку рецензій, інтерв’ю, дружніх присвят, пародій «Несподівані зустрічі продовжують життя».

У номінації «Мистецтво» – Єнко Ярослав Миколайович, завідувач відділом експозиції Національного музею-заповідника М.В. Гоголя – за створення документального фільму «Гоголь і Василівка».

У номінації «Народна творчість, народні ремесла» – Гринь Григорій Петрович, член Національної спілки майстрів народного мистецтва України, заслужений майстер народної творчості України – за творчий доробок.

У номінації «Благодійна та громадська діяльність» – Жеваго Костянтин Валентинович, народний депутат України, засновник Благодійного фонду ВАТ «Полтавський гірничо-збагачувальний комбінат» – за благодійну допомогу закладам соціальної сфери міста Комсомольська; Лотоус Віктор Вікторович, депутат обласної ради, засновник Благодійного фонду ВАТ «Полтавський гірничо-збагачувальний комбінат» – за благодійну допомогу закладам соціальної сфери міста Комсомольська; Кривошеєв Юрій Борисович, депутат обласної ради, директор ПП «Корпорація «Магнетік» – за благодійну допомогу закладам соціальної сфери Стасівської, Байрацької, Орданівської сільських рад Диканського району.


2013 рік


У номінації «Література, літературознавство» – Пушко Олександр Олександрович, член літературного об’єднання «Полтавські джерела» при обласній організації Національної спілки письменників України – за збірку поезій «Завтра».

У номінації «Журналістика, публіцистика» – Якименко Микола Андрійович, доктор історичних наук, професор Полтавської державної аграрної академії – за творчий доробок; Стадниченко Володимир Якович, заслужений журналіст України – за книгу «Садівник щастя».

У номінації «Мистецтво» – Галаган Ростислав Мстиславович, керівник народного самодіяльного гурту «Сусіди» Глобинського районного будинку культури – за творчий доробок.

У номінації «Народна творчість, народні ремесла» – Закорка Ольга Іванівна, заслужений майстер народної творчості України, член Національної спілки майстрів народного мистецтва України, майстер художньої вишивки – за творчий доробок.

У номінації «Благодійна та громадська діяльність» – Лукацький Олександр Семенович, генеральний директор ПП «Виробничо-торгова компанія «Лукас» – за надання благодійної допомоги багатодітним та малозабезпеченим сім’ям, підтримку обдарованих дітей.


2012 рік


У номінації «Література, літературознавство» – Безобразова Лариса Леонідвна, кандидат філологічних наук, доцент, відповідальний редактор наукової редколегії Полтавського національного педагогічного університету ім. В.Г. Короленка, президент Слов’янського клубу – за працю «Леонід Бразов. Твори у десяти томах»; Хало Ольга Іванівна, член Національної спілки письменників України – за роман-хроніку «Корона Вишневецьких»; Шевченко Володимир Євгенович, доцент, декан гуманітарного факультету Кременчуцького університету економіки, інформаційних технологій і управління, член Національної спілки журналістів України – за книгу «Казки і легенди гори Пивихи».

У номінації «Журналістика, публіцистика» – Черкас Валерій Михайлович, фотохудожник, заслужений журналіст України – за фотоальбом «Полтавська родина».

У номінації «Мистецтво» – Трохимець-Милютін Віктор Олександрович, член Національної спілки художників України – за творчий доробок.

У номінації «Народна творчість, народні ремесла» – Зуб Лідія Миколаївна, художниця, ветеран праці – за творчий доробок.

У номінації «Благодійна та громадська діяльність» – Гринь Володимир Іванович, приватний підприємець – за надання благодійної допомоги у виданні краєзнавчих і художніх книг лубенських авторів.


2011 рік


У номінації «Література, літературознавство» – Неживий Олексій Іванович,член Національної спілки письменників України. Національної спілки журналістів України, Національної спілки краєзнавців України – за монографію «Григір Тютюнник: текстологічна та джерелознавча проблематика життя і творчості».

У номінації «Журналістика, публіцистика» – Авторський колектив у складі Козюри Валерія Миколайовича та Козюри Ігоря Валерійовича, дослідники-краєзнавці – за книгу нарисів «Історичні силуети».

У номінації «Мистецтво» – Слєпцов Володимир Анатолійович, член Національної спілки журналістів України, спілки літераторів Полтавщини – за творчий доробок.

У номінації «Народна творчість, народні ремесла» – Забора Віра Петрівна, майстер народної творчості з художньої вишивки, член Національної спілки майстрів народного мистецтва України – за творчий доробок.

У номінації «Благодійна та громадська діяльність» – Попельнюх Анатолій Федорович, заслужений будівельник України, директор ТОВ «Науково-виробниче підприємство «Нафтогазсервіс», депутат Полтавської обласної ради – за благодійну допомогу громадським організаціям ветеранів війни та праці, «Союз Чорнобиль», спортивним товариствам, закладам охорони здоров’я, освіти, культури Гадяцького району.


2010 рік


У номінації «Література, літературознавство» – Бойко Марія Володимирівна – за книгу «Моя Україна – це любов моя», Булах Михайло Прокопович – за книгу «Свят - хліб» (посмертно).

У номінації «Журналістика, публіцистика» – Кваша Аліна Петрівна разом з авторським колективом – за фільми «Від переконань не відмовлюсь», «Вавилов».

У номінації "Мистецтво" - Безуля Василь Іванович – за творчий доробок.

У номінації «Народна творчість, народні ремесла» – Шевчук Петро Петрович – за твори українського килимарства.

У номінації «Благодійна та громадська діяльність» – Біденко Микола Андрійович, Роздорожній Валерій Вікторович – за здійснення спонсорських проектів у галузі охорони здоров’я, культури та спорту.


2009 рік


У номінації «Література, літературознавство» – Баклай Наталія Михайлівна – за книгу «Отава».

У номінації «Журналістика, публіцистика» – Ханко Віталій Миколайович – за книгу «Полтавщина: плин мистецтва, діячі. Мистецтвознавчі праці».

У номінації «Мистецтво» – авторський колектив у складі: Ніколенко Ольги Миколаївни, Ляпаненка Миколи Івановича, Іванченко Наталії Григорівни, Старікова Дмитра Миколайовича, Чернявського Богдана Вікторовича – за документальний фільм «Дороги Гоголя»; Путря Євгеній Васильович – за творчий доробок.

У номінації «Народна творчість, народні ремесла» – Фурман Віктор Сергійович – за творчий доробок.

У номінації «Благодійна та громадська діяльність» – Кішінець Юрій Миколайович – за благодійну діяльність: здійснення спонсорських проектів у галузі освіти, допомогу у лікуванні тяжкохворих, реставрування Тріумфальної арки у Диканьці.


2008 рік


У номінації «Література, літературознавство» – Нечитайло Іван Якович – за віршовану повість «Вічно молода Марія».

У номінації «Журналістика, публіцистика» – Лис Ванда Василівна – за збірку нарисів, інтерв’ю, публіцистики «Хай горить свіча», збірку фейлетонів, гумористично-сатиричних матеріалів «Ми з Софі Лорен».

У номінації «Мистецтво» – Гнойовий Сергій Миколайович – за творчий доробок останніх років.

У номінації «Народна творчість, народні ремесла» – Фіктянов Анатолій Володимирович – за декоративно-прикладні вироби українського ковальства.

У номінації «Благодійна та громадська діяльність» – Осінній Антон Анатолійович – за благодійну діяльність та активну участь у громадському житті області; Антонець Семен Свиридонович – за благодійну діяльність та активну участь у громадському житті області.


2007 рік


У номінації «Література, літературознавство» – Бутенко Євген Павлович – за роман «Край дикого поля», повість «В межиріччі Сули і Хоролу», біографічну трилогію «Долі щасливий шлях» .

У номінації «Журналістика, публіцистика» – авторський колектив історико-краєзнавчого видання «Полтавщина. Історичний нарис» (голова редакційної колегії - Володимир Олександрович Пащенко).

У номінації «Мистецтво» – Левченко Григорій Семенович – за творчий доробок та концертну діяльність .

У номінації «Народна творчість, народні ремесла» – Кисіль Григорій Олексійович, Середа Ірина Григорівна – за художні розробки-схеми для вишивки та вишиті портрети видатних людей Полтавщини.

У номінації «Благодійна та громадська діяльність» – Артеменко Олександр Степанович – за багаторічну благодійну діяльність та активну участь у громадському житті.


2006 рік


У номінації «Література, літературознавство» – Нездоймиинога Валентина Яківна – за книги віршів для дітей "Азбука на канікулах" та "Від весни до весни".

У номінації «Журналістика, публіцистика» – Дениско Тетяна Олександрівна – за творчий доробок 2004-2005 років.

У номінації «Народна творчість, народні ремесла» – Чех Іван Федорович – за творчий доробок та виставкову діяльність останніх років.

У номінації «Мистецтво» – Бурнос Микола Олександрович – за фільм "Саша Путря".

У номінації «Благодійна та громадська діяльність» – Піддубняк Федір Власович – за відродження у Миргороді Свято-Успенської церкви, заснування товариства "Милосердя і здоров'я", просвітницької газети "Вісник милосердя" та гуманітарної аптеки.


2005 рік


У номінації «Література, літературознавство» – Пономаренко Любов Петрівна – за книгу прози “Ніч у кав'ярні самотніх душ”.

У номінації «Журналістика, публіцистика» – Іващенко Микола Васильович, Горшечніков Олександр Пимонович, Гапон Юрій Васильович, Манченко Сергій Олнксандрович – за слайд-фільм “Був і бачив... Афганістан. Фото бойового командира”.

У номінації «Народна творчість, народні ремесла» – Титаренко Валентина Петрівна – за творчий доробок та виставкову діяльність останніх років.

У номінації «Мистецтво» – Гусак Алла Миколаївна, Старіков Дмитро Михайлович – за фільм “Полтавський Державний літературно-меморіальний музей Панаса Мирного з циклу “Скарби музеїв Полтавщини”.

У номінації «Благодійна та громадська діяльність» – Кривий Володимир Миколайович – за благодійну діяльність.


2004 рік


У номінації «Література, літературознавство» – Дмитренко-Думич Юрій Михайлович – за художньо-публіцистичний роман-мозаїку «Український вузол».

У номінації «Журналістика, публіцистика» – Гринь Григорій Федосійович – за публікації на сторінках газети «Голос України», що сприяють утвердженню ідей гуманізму.

У номінації «Мистецтво» – Сербутовський Андрій Андрійович – за твори живопису «Подруги» ( Солдатські вдови), «Хліба половіють».

У номінації «Народна творчість, народні ремесла» – Жорновий Микола Іванович – за популяризацію української народної пісні.

У номінації «Благодійна та громадська діяльність» – Голобородов Вадим Валерійович – за благодійну діяльність; Сухань Олександр Якович – за благодійну діяльність.


2003 рік


У номінації «Література, літературознавство» – Мостовий Петро Кузьмич – за збірки віршів «Материнська пісня», «Порятує любов».

У номінації «Журналістика, публіцистика» – Степаненко Микола Іванович – за цикл публіцистичних передач у рубриках «Слово рідне», «Плекаймо рідне слово».

У номінації «Мистецтво» – Скакун Віталій Михайлович – за створення музики до вистав «Енеїда», «Ніч перед Різдвом».

У номінації «Народна творчість, народні ремесла» – Громовий Олексій Пилипович – за творчий доробок у царині керамічного живопису та іграшки.

У номінації «Благодійна та громадська діяльність» – Сукач Михайло Григорович – за благодійну діяльність.


2002 рік


У номінації «Література, літературознавство» – Тарасенко Володимир Олександрович – за поему «Апостол праведної ліри».

У номінації «Журналістика, публіцистика» – Семеняка Віктор Павлович – за цикл публікацій у рубриці «Діалоги на перетині тисячоліть».

У номінації «Мистецтво» – Головашич Едуард Анатолійович – за активну концертну діяльність.

У номінації «Народна творчість, народні ремесла» – Чухрай Олексій Іванович – за популяризацію українського пісенного фольклору.

У номінації «Благодійна та громадська діяльність» – Коросташов Олександр Григорович – за благодійну діяльність.


2001 рік


Костенко Микола Васильович – за епічний роман-баладу «Книга Велеса».

Казидуб Михайло Васильович (посмертно) – за 16 поетичних, прозових і публіцистичних книг.

Малик Володимир Кирилович – за роман «Князь Ігор. Слово о полку Ігоревім».

Лата Анатолій Тихонович – за історичне дослідження «Білики: історичне минуле в документах, спогадах і художніх творах».

Пащенко Володимир Олександрович – за наукове видання «Православ'я в новітній історії України».


2000 рік


Рогач Петро Петрович – за книгу «Від удаю до Орелі. Т.Г. Шевченко і Полтавщина».

Колектив наукового публіцистичного художньо-літературного альманаху «Рідний край» (голова редакційної ради Михайло Наєнко, головний редактор Володимир Пащенко) – за відродження створеного 1905 року в Полтаві часопису «Рідний край».


1999 рік


Мирний Володимир Степанович – за активну громадську діяльність із популяризації життєвого й творчого шляху Панаса Мирного та за книгу прози й поезії «Теплий дощ у неділю».

Колектив науковців літературно-меморіального музею Панаса Мирного – за відновлення меморіального будинку Панаса Мирного та публікацію наукових видань, створених на основі фондових і архівних документів, «Садиба-музей Панаса Мирного в Полтаві», «Оселя пам яті й любові», «Панас Мирний. Відоме й невідоме».

2021 рік

У номінації «Література, літературознавство» – Кононенко Марина Володимирівна (псевдонім – Ганна Кревська), член Національної спілки письменників України – за книгу «Монастирські сливи»;

У номінації «Журналістика, публіцистика» – Волкова Ганна Григорівна, член Національної спілки журналістів України – за творчий доробок;

У номінації «Мистецтво» – Бобрищев Костянтин Васильович, член Національної спілки журналістів України, фотохудожник – за книгу «В серці кричить війна» (фотоесеї); Ярошенко Сергій Миколайович, директор Великобагачанського Будинку творчості дітей та юнацтва виконавчого комітету Великобагачанської селищної ради, художник-портретист – за творчий доробок;

У номінації «Народна творчість, народні ремесла» – Дмитренко Наталія Євгенівна, член Національної спілки майстрів народного мистецтва України, Національної спілки художників України, майстер килимарства та народної іграшки, науковий співробітник Полтавського художнього музею (галереї мистецтв) ім. Миколи Ярошенка – за творчий доробок; Прохорчук Світлана Анатоліївна, керівник гуртків Комунального закладу «Полтавський обласний центр національно-патріотичного виховання, туризму і краєзнавства учнівської молоді Полтавської обласної ради» – за творчий доробок.

2020 рік

У номінації «Література, літературознавство» – Коцегуб Юрій Миколайович, письменник, краєзнавець – за книги: «Болбочан. Поміж двох огнів», «З Україною в серці, з шаблею в руці»; Штейнбук Фелікс Маратович, доктор філологічних наук, професор кафедри русистики та східноєвропейських студій Університету Коменського у Братиславі – за збірку критичних есеїв-мініатюр «Інкубація «Яєць динозавра».

У номінації «Журналістика, публіцистика» – Філоненко Валентина Олексіївна, член Національної спілки журналістів України, поетеса, викладач українознавства, методист-кореспондент з наукових праць, лауреат Загальнонаціонального конкурсу «Українська мова – мова єднання» – за художньо-публіцистичне видання «Благословенна Богом і людьми».

У номінації «Народна творчість, народні ремесла» – Тихонов Геннадій Георгійович, майстер художньої кераміки, член Національної спілки майстрів народного мистецтва України – за творчий доробок.

2019 рік

У номінації «Література, літературознавство» – Кльокта Тетяна Михайлівна, член Національної спілки письменників України, літературно-мистецького об’єднання Зіньківщини «Свічадо», – за збірку поезій «Між Богом і травою»; Матущак Валентина Василівна, поетеса – за збірку поезій «Усе, що маю».

У номінація «Журналістика, публіцистика» – Кудряшов Гліб Олексійович, член правління Полтавського обласного відділення Українського фонду культури, кандидат наук із соціальних комунікацій, доцент кафедри журналістики Полтавського національного педагогічного університету ім. В.Г. Короленка, – за книгу «"Любове ніжна моя, не відлітай…" Публіцистичні нариси, статті, діалоги та спогади про Раїсу Кириченко».

У номінації «Мистецтво» – Грибан Микола Федорович, член Національної спілки художників України, заслужений працівник культури України – за цикл робіт «Земля Полтавська».

У номінації «Народна творчість, народні ремесла» – Свиридюк Наталія Олександрівна, член Національної спілки майстрів народного мистецтва України, заслужений майстер народної творчості України, завідувач відділом КУ «Обласний центр народної творчості та культурно-освітньої роботи» Полтавської обласної ради – за творчий доробок.

2018 рік

У номінації «Література, літературознавство» – Сердюк Віктор Володимирович, член Полтавської спілки літераторів – за книгу «Усі дива трапляються в дитинстві».

У номінації «Журналістика, публіцистика» – Деревінський Василь Федорович, доктор історичних наук – за книгу «В’ячеслав Чорновіл: дух, що тіло рве до бою».

У номінації «Мистецтво» – Бабенко Олександр Олексійович, член Національної спілки художників України, Національної спілки майстрів народного мистецтва України – за творчий доробок.

У номінації «Народна творчість, народні ремесла» – Токова Ніна Іванівна, член Національної спілки майстрів народного мистецтва України – за творчий доробок.

2017 рік

У номінації «Література, літературознавство» – Лук’яненко Олександр Вікторович, кандидат історичних наук, старший викладач кафедри культурології та методики викладання культурологічних дисциплін Полтавського національного педагогічного університету імені В.Г. Короленка – за книгу «Філософія родошанування. Поетичні роздуми»; Жарова (Плотникова) Раїса Василівна, член Національної спілки письменників України – за роман «Реквієм для Рози».

У номінації «Журналістика, публіцистика» – Панченко Олександр Іванович, член Національної спілки журналістів України, Національної спілки краєзнавців України, доктор права – за книги: «Українська Австраліана: Полтавщина, Галичина, Боснія», «Біографічно-історичний народний календар-альманах «Лохвиця, Посулля, Україна».

У номінації «Мистецтво» – Рожнятовська Марина Юріївна, член Національної спілки художників України – за творчий доробок.

У номінації «Народна творчість, народні ремесла» – Король Дмитро Васильович, член Національної спілки художників України, Молодіжної спілки художників України, Національної спілки майстрів народного мистецтва України – за творчий доробок.

У номінації «Благодійна та громадська діяльність» – Работін Юрій Анатолійович, заслужений журналіст України, голова оргкомітету Загальнонаціонального конкурсу «Українська мова – мова єднання» – за активну громадську діяльність, спрямовану на утвердження духовних цінностей українського народу.

2016 рік

У номінації «Література, літературознавство» – Гринь Надія Іванівна, член Полтавської спілки літераторів – за книгу-реквієм «Дорога в безсмертя: Дмитро Коряк»; Луньова Тетяна Володимирівна, член Національної спілки письменників України, кандидат філологічних наук, доцент Полтавського національного педагогічного університету імені В.Г. Короленка – за книгу для дітей «Зайченятко У».

У номінації «Журналістика, публіцистика» – Нестуля Людмила Анатоліївна, член Національної спілки журналістів України, коментатор редакції підготовки художніх програм філії НТКУ «Полтавська регіональна дирекція «Лтава» – за просвітницький телепроект «З одвічністю на «ти». Полтавщина архітектурна».

У номінації «Мистецтво» – Раковський Володимир Ульянович, член Національної всеукраїнської музичної спілки, заслужений працівник культури України – за творчий доробок.

У номінації «Народна творчість, народні ремесла» – Колінько Валентина Яківна, майстер художнього килимарства, член Національної спілки майстрів народного мистецтва України, заслужений майстер народної творчості України – за творчий доробок.

2015 рік

У номінації «Література, літературознавство» – Нечитайло Микола Якович, прозаїк, член Полтавської спілки літераторів – за творчий доробок.

У номінації «Журналістика, публіцистика» – Вергунов Віктор Анатолійович, доктор сільськогосподарських наук, професор, член-кореспондент Національної академії аграрних наук України, член Національної спілки журналістів України – за творчий доробок.

У номінації «Мистецтво» – Садохіна Тетяна Володимирівна, співачка, заслужена артистка України, член Національної Всеукраїнської музичної спілки – за творчий доробок та концертну діяльність.

У номінації «Народна творчість, народні ремесла» – Вакуленко Надія Вікторівна, член Національної спілки майстрів народного мистецтва України, заслужений майстер народної творчості України – за творчий доробок; Трипольська Оксана Борисівна, директор Великобудищанського сільського будинку культури Диканського району, керівник народного Музею Весілля – за творчі здобутки, які утверджують духовні цінності українського народу та є вагомим внеском у національно-культурне відродження Української держави.

У номінації «Благодійна та громадська діяльність» – Владика Федір, духовний наставник громадської організації «Команда небайдужих» при Свято-Успенському кафедральному соборі, архієпископ Полтавський і Кременчуцький Української Православної Церкви Київського Патріархату – за вагомий особистий внесок в організацію волонтерської діяльності, надання благодійної допомоги військовослужбовцям – учасникам антитерористичної операції на Сході України.

2014 рік

У номінації «Література, літературознавство» – Дідик (Снарська) Інна Станіславівна, член Національної спілки письменників Україн – за книгу поезій «Ад сэрца да сэрца – дарога…»; Колісник Микола Савович, член Полтавської Спілки літераторів – за книгу «Пристрасть навіки одна. Поема про Панаса Мирного».

У номінації «Журналістика, публіцистика» – Дзюба Сергій Вікторович, член Національної спілки письменників України – за збірку рецензій, інтерв’ю, дружніх присвят, пародій «Несподівані зустрічі продовжують життя».

У номінації «Мистецтво» – Єнко Ярослав Миколайович, завідувач відділом експозиції Національного музею-заповідника М.В. Гоголя – за створення документального фільму «Гоголь і Василівка».

У номінації «Народна творчість, народні ремесла» – Гринь Григорій Петрович, член Національної спілки майстрів народного мистецтва України, заслужений майстер народної творчості України – за творчий доробок.

У номінації «Благодійна та громадська діяльність» – Жеваго Костянтин Валентинович, народний депутат України, засновник Благодійного фонду ВАТ «Полтавський гірничо-збагачувальний комбінат» – за благодійну допомогу закладам соціальної сфери міста Комсомольська; Лотоус Віктор Вікторович, депутат обласної ради, засновник Благодійного фонду ВАТ «Полтавський гірничо-збагачувальний комбінат» – за благодійну допомогу закладам соціальної сфери міста Комсомольська; Кривошеєв Юрій Борисович, депутат обласної ради, директор ПП «Корпорація «Магнетік» – за благодійну допомогу закладам соціальної сфери Стасівської, Байрацької, Орданівської сільських рад Диканського району.

2013 рік

У номінації «Література, літературознавство» – Пушко Олександр Олександрович, член літературного об’єднання «Полтавські джерела» при обласній організації Національної спілки письменників України – за збірку поезій «Завтра».

У номінації «Журналістика, публіцистика» – Якименко Микола Андрійович, доктор історичних наук, професор Полтавської державної аграрної академії – за творчий доробок; Стадниченко Володимир Якович, заслужений журналіст України – за книгу «Садівник щастя».

У номінації «Мистецтво» – Галаган Ростислав Мстиславович, керівник народного самодіяльного гурту «Сусіди» Глобинського районного будинку культури – за творчий доробок.

У номінації «Народна творчість, народні ремесла» – Закорка Ольга Іванівна, заслужений майстер народної творчості України, член Національної спілки майстрів народного мистецтва України, майстер художньої вишивки – за творчий доробок.

У номінації «Благодійна та громадська діяльність» – Лукацький Олександр Семенович, генеральний директор ПП «Виробничо-торгова компанія «Лукас» – за надання благодійної допомоги багатодітним та малозабезпеченим сім’ям, підтримку обдарованих дітей.

2012 рік

У номінації «Література, літературознавство» – Безобразова Лариса Леонідвна, кандидат філологічних наук, доцент, відповідальний редактор наукової редколегії Полтавського національного педагогічного університету ім. В.Г. Короленка, президент Слов’янського клубу – за працю «Леонід Бразов. Твори у десяти томах»; Хало Ольга Іванівна, член Національної спілки письменників України – за роман-хроніку «Корона Вишневецьких»; Шевченко Володимир Євгенович, доцент, декан гуманітарного факультету Кременчуцького університету економіки, інформаційних технологій і управління, член Національної спілки журналістів України – за книгу «Казки і легенди гори Пивихи».

У номінації «Журналістика, публіцистика» – Черкас Валерій Михайлович, фотохудожник, заслужений журналіст України – за фотоальбом «Полтавська родина».

У номінації «Мистецтво» – Трохимець-Милютін Віктор Олександрович, член Національної спілки художників України – за творчий доробок.

У номінації «Народна творчість, народні ремесла» – Зуб Лідія Миколаївна, художниця, ветеран праці – за творчий доробок.

У номінації «Благодійна та громадська діяльність» – Гринь Володимир Іванович, приватний підприємець – за надання благодійної допомоги у виданні краєзнавчих і художніх книг лубенських авторів.

2011 рік

У номінації «Література, літературознавство» – Неживий Олексій Іванович,член Національної спілки письменників України. Національної спілки журналістів України, Національної спілки краєзнавців України – за монографію «Григір Тютюнник: текстологічна та джерелознавча проблематика життя і творчості».

У номінації «Журналістика, публіцистика» – Авторський колектив у складі Козюри Валерія Миколайовича та Козюри Ігоря Валерійовича, дослідники-краєзнавці – за книгу нарисів «Історичні силуети».

У номінації «Мистецтво» – Слєпцов Володимир Анатолійович, член Національної спілки журналістів України, спілки літераторів Полтавщини – за творчий доробок.

У номінації «Народна творчість, народні ремесла» – Забора Віра Петрівна, майстер народної творчості з художньої вишивки, член Національної спілки майстрів народного мистецтва України – за творчий доробок.

У номінації «Благодійна та громадська діяльність» – Попельнюх Анатолій Федорович, заслужений будівельник України, директор ТОВ «Науково-виробниче підприємство «Нафтогазсервіс», депутат Полтавської обласної ради – за благодійну допомогу громадським організаціям ветеранів війни та праці, «Союз Чорнобиль», спортивним товариствам, закладам охорони здоров’я, освіти, культури Гадяцького району.

2010 рік

У номінації «Література, літературознавство» – Бойко Марія Володимирівна – за книгу «Моя Україна – це любов моя», Булах Михайло Прокопович – за книгу «Свят - хліб» (посмертно).

У номінації «Журналістика, публіцистика» – Кваша Аліна Петрівна разом з авторським колективом – за фільми «Від переконань не відмовлюсь», «Вавилов».

У номінації "Мистецтво" - Безуля Василь Іванович – за творчий доробок.

У номінації «Народна творчість, народні ремесла» – Шевчук Петро Петрович – за твори українського килимарства.

У номінації «Благодійна та громадська діяльність» – Біденко Микола Андрійович, Роздорожній Валерій Вікторович – за здійснення спонсорських проектів у галузі охорони здоров’я, культури та спорту.

2009 рік

У номінації «Література, літературознавство» – Баклай Наталія Михайлівна – за книгу «Отава».

У номінації «Журналістика, публіцистика» – Ханко Віталій Миколайович – за книгу «Полтавщина: плин мистецтва, діячі. Мистецтвознавчі праці».

У номінації «Мистецтво» – авторський колектив у складі: Ніколенко Ольги Миколаївни, Ляпаненка Миколи Івановича, Іванченко Наталії Григорівни, Старікова Дмитра Миколайовича, Чернявського Богдана Вікторовича – за документальний фільм «Дороги Гоголя»; Путря Євгеній Васильович – за творчий доробок.

У номінації «Народна творчість, народні ремесла» – Фурман Віктор Сергійович – за творчий доробок.

У номінації «Благодійна та громадська діяльність» – Кішінець Юрій Миколайович – за благодійну діяльність: здійснення спонсорських проектів у галузі освіти, допомогу у лікуванні тяжкохворих, реставрування Тріумфальної арки у Диканьці.

2008 рік

У номінації «Література, літературознавство» – Нечитайло Іван Якович – за віршовану повість «Вічно молода Марія».

У номінації «Журналістика, публіцистика» – Лис Ванда Василівна – за збірку нарисів, інтерв’ю, публіцистики «Хай горить свіча», збірку фейлетонів, гумористично-сатиричних матеріалів «Ми з Софі Лорен».

У номінації «Мистецтво» – Гнойовий Сергій Миколайович – за творчий доробок останніх років.

У номінації «Народна творчість, народні ремесла» – Фіктянов Анатолій Володимирович – за декоративно-прикладні вироби українського ковальства.

У номінації «Благодійна та громадська діяльність» – Осінній Антон Анатолійович – за благодійну діяльність та активну участь у громадському житті області; Антонець Семен Свиридонович – за благодійну діяльність та активну участь у громадському житті області.

2007 рік

У номінації «Література, літературознавство» – Бутенко Євген Павлович – за роман «Край дикого поля», повість «В межиріччі Сули і Хоролу», біографічну трилогію «Долі щасливий шлях» .

У номінації «Журналістика, публіцистика» – авторський колектив історико-краєзнавчого видання «Полтавщина. Історичний нарис» (голова редакційної колегії - Володимир Олександрович Пащенко).

У номінації «Мистецтво» – Левченко Григорій Семенович – за творчий доробок та концертну діяльність .

У номінації «Народна творчість, народні ремесла» – Кисіль Григорій Олексійович, Середа Ірина Григорівна – за художні розробки-схеми для вишивки та вишиті портрети видатних людей Полтавщини.

У номінації «Благодійна та громадська діяльність» – Артеменко Олександр Степанович – за багаторічну благодійну діяльність та активну участь у громадському житті.

2006 рік

У номінації «Література, літературознавство» – Нездоймиинога Валентина Яківна – за книги віршів для дітей "Азбука на канікулах" та "Від весни до весни".

У номінації «Журналістика, публіцистика» – Дениско Тетяна Олександрівна – за творчий доробок 2004-2005 років.

У номінації «Народна творчість, народні ремесла» – Чех Іван Федорович – за творчий доробок та виставкову діяльність останніх років.

У номінації «Мистецтво» – Бурнос Микола Олександрович – за фільм "Саша Путря".

У номінації «Благодійна та громадська діяльність» – Піддубняк Федір Власович – за відродження у Миргороді Свято-Успенської церкви, заснування товариства "Милосердя і здоров'я", просвітницької газети "Вісник милосердя" та гуманітарної аптеки.

2005 рік

У номінації «Література, літературознавство» – Пономаренко Любов Петрівна – за книгу прози “Ніч у кав'ярні самотніх душ”.

У номінації «Журналістика, публіцистика» – Іващенко Микола Васильович, Горшечніков Олександр Пимонович, Гапон Юрій Васильович, Манченко Сергій Олнксандрович – за слайд-фільм “Був і бачив... Афганістан. Фото бойового командира”.

У номінації «Народна творчість, народні ремесла» – Титаренко Валентина Петрівна – за творчий доробок та виставкову діяльність останніх років.

У номінації «Мистецтво» – Гусак Алла Миколаївна, Старіков Дмитро Михайлович – за фільм “Полтавський Державний літературно-меморіальний музей Панаса Мирного з циклу “Скарби музеїв Полтавщини”.

У номінації «Благодійна та громадська діяльність» – Кривий Володимир Миколайович – за благодійну діяльність.

2004 рік

У номінації «Література, літературознавство» – Дмитренко-Думич Юрій Михайлович – за художньо-публіцистичний роман-мозаїку «Український вузол».

У номінації «Журналістика, публіцистика» – Гринь Григорій Федосійович – за публікації на сторінках газети «Голос України», що сприяють утвердженню ідей гуманізму.

У номінації «Мистецтво» – Сербутовський Андрій Андрійович – за твори живопису «Подруги» ( Солдатські вдови), «Хліба половіють».

У номінації «Народна творчість, народні ремесла» – Жорновий Микола Іванович – за популяризацію української народної пісні.

У номінації «Благодійна та громадська діяльність» – Голобородов Вадим Валерійович – за благодійну діяльність; Сухань Олександр Якович – за благодійну діяльність.

2003 рік

У номінації «Література, літературознавство» – Мостовий Петро Кузьмич – за збірки віршів «Материнська пісня», «Порятує любов».

У номінації «Журналістика, публіцистика» – Степаненко Микола Іванович – за цикл публіцистичних передач у рубриках «Слово рідне», «Плекаймо рідне слово».

У номінації «Мистецтво» – Скакун Віталій Михайлович – за створення музики до вистав «Енеїда», «Ніч перед Різдвом».

У номінації «Народна творчість, народні ремесла» – Громовий Олексій Пилипович – за творчий доробок у царині керамічного живопису та іграшки.

У номінації «Благодійна та громадська діяльність» – Сукач Михайло Григорович – за благодійну діяльність.

2002 рік

У номінації «Література, літературознавство» – Тарасенко Володимир Олександрович – за поему «Апостол праведної ліри».

У номінації «Журналістика, публіцистика» – Семеняка Віктор Павлович – за цикл публікацій у рубриці «Діалоги на перетині тисячоліть».

У номінації «Мистецтво» – Головашич Едуард Анатолійович – за активну концертну діяльність.

У номінації «Народна творчість, народні ремесла» – Чухрай Олексій Іванович – за популяризацію українського пісенного фольклору.

У номінації «Благодійна та громадська діяльність» – Коросташов Олександр Григорович – за благодійну діяльність.

2001 рік

Костенко Микола Васильович – за епічний роман-баладу «Книга Велеса».

Казидуб Михайло Васильович (посмертно) – за 16 поетичних, прозових і публіцистичних книг.

Малик Володимир Кирилович – за роман «Князь Ігор. Слово о полку Ігоревім».

Лата Анатолій Тихонович – за історичне дослідження «Білики: історичне минуле в документах, спогадах і художніх творах».

Пащенко Володимир Олександрович – за наукове видання «Православ'я в новітній історії України».

2000 рік

Рогач Петро Петрович – за книгу «Від удаю до Орелі. Т.Г. Шевченко і Полтавщина».

Колектив наукового публіцистичного художньо-літературного альманаху «Рідний край» (голова редакційної ради Михайло Наєнко, головний редактор Володимир Пащенко) – за відродження створеного 1905 року в Полтаві часопису «Рідний край».

1999 рік

Мирний Володимир Степанович – за активну громадську діяльність із популяризації життєвого й творчого шляху Панаса Мирного та за книгу прози й поезії «Теплий дощ у неділю».

Колектив науковців літературно-меморіального музею Панаса Мирного – за відновлення меморіального будинку Панаса Мирного та публікацію наукових видань, створених на основі фондових і архівних документів, «Садиба-музей Панаса Мирного в Полтаві», «Оселя пам яті й любові», «Панас Мирний. Відоме й невідоме».