Пирятинський район

На Пирятинщині вшанували славетного земляка

10 лютого у Пирятині відбулися урочистості з нагоди 110-річчя з Дня народження славетного земляка, видатного українського селекціонера зернових культур, академіка, лауреата багатьох премій - Василя Миколайовича Ремесла.

У заході взяли участь голова районної ради Сергій Пазюк, голова райдержадміністрації  Олег Куча, міський голова Олексій Рябоконь та делегація Миронівського інституту пшениці імені В.М. Ремесла. Покладанням квітів до пам’ятника Василю Ремеслу гості та очільники району і міста вшанували пам’ять видатного вченого.

Далі у районній бібліотеці відбулася ювілейна краєзнавча година під назвою «Слово про хлібороба». Учасники зібрання доторкнулися до сторінок життєпису земляка та його визначних досягнень. Насамперед заслуга Василя Миколайовича Ремесла полягає в тому, що він уперше в історії селекції запровадив плановість у створення нових сортів озимих пшениць. Вони стали з'являтися за графіком, ніби сходили із селекційного конвеєру.

Гості свята - старший науковий співробітник лабораторії селекції, кандидат наук Галина Володіна та кандидат наук Олександр Дергачов  подарували районній бібліотеці друковану літературу, де відображені досягнення Миронівського інституту пшениці, наголосивши, що справу видатного вченого продовжують його учні.

Цього ж дня святкове дійство відбудеться і в селі Теплівка, на батьківщині нашого славетного земляка.

 

Відбулося друге пленарне засідання чотирнадцятої сесії Пирятинської районної ради

14 грудня відбулося друге пленарне засідання чотирнадцятої  сесії Пирятинської районної ради сьомого скликання, яке провів голова районної ради Сергій Пазюк. У роботі сесії взяли участь депутати обласної ради Віталій Бабак і Олександр Гаркавенко, виконуючий обов’язки голови районної державної адміністрації Владислав Гуленко, сільські голови,  керівники структурних підрозділів райдержадміністрації, підприємств, установ та організацій, причетні до розгляду питань порядку денного, представники засобів масової інформації.

Передувало роботі сесії спільне засідання постійних комісій районної ради, де обранці обговорили проблемні питання медичної галузі, зокрема, що стосуються погашення кредиторської заборгованості за медичне обладнання  і погодили порядок денний другого засідання.

У ході зібрання депутати внесли зміни до Програми розвитку місцевого самоврядування у Пирятинському районі на 2016 – 2017 роки. Далі начальник фінансового управління райдержадміністрації Людмила Безушко ознайомила присутніх зі змінами, які пропонується внести до показників районного бюджету на поточний рік у зв’язку з отриманням субвенції з державного бюджету на виплату допомоги сім’ям з дітьми, малозабезпеченим сім’ям, інвалідам з дитинства, дітям-інвалідам, тимчасової державної допомоги дітям та допомоги по догляду за інвалідами І чи ІІ групи внаслідок психічного розладу; на надання пільг і житлових субсидій населенню на придбання твердого та рідкого пічного побутового палива  і скрапленого газу. Також надійшла стабілізаційна дотація й інша субвенція з обласного бюджету та освітня і медична субвенції з державного бюджету. Народні обранці одностайністю голосів ухвалили зміни до показників районного бюджету.

Наостанок депутати прийняли рішення  про передачу основних засобів з балансу центральної  районної лікарні на баланс Пирятинського центру первинної медичної допомоги.

Відбулося пленарне засідання тринадцятої позачергової сесії Пирятинської районної ради

21 листопада відбулося пленарне засідання тринадцятої позачергової  сесії Пирятинської районної ради сьомого скликання, яке провів голова районної ради Сергій Пазюк. У роботі сесії взяли участь голова районної державної адміністрації Олег Куча, депутати обласної ради Віталій Бабак та Олександр Гаркавенко, керівники служб, причетні до розгляду питань порядку денного, представники засобів масової інформації.

Перед початком засідання головуючий ознайомив присутніх із Постановою районної виборчої комісії від 25.10.2016 року «Про визнання обраним та реєстрацію депутата Пирятинської районної ради сьомого скликання від ВО «Свобода» наступного за черговістю депутата від ВО «Свобода» на підставі заяви Бабака В.А. про складання своїх повноважень депутата районної ради.

У ході роботи  обранці  ухвалили рішення щодо прийняття приміщення та майна колишньої дільничної лікарні с.Вишневе у спільну власність територіальних громад Пирятинського району та передали його в оперативне управління територіальному центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Пирятинського району. Крім того, депутати внесли зміни до показників районного бюджету на поточний рік у зв’язку з отриманням ряду субвенцій, зокрема з державного бюджету на здійснення заходів щодо соціально-економічного розвитку окремих територій, а саме: модернізацію відділення стаціонарного догляду для тимчасового проживання громадян Пирятинського району в с.Вишневе із застосуванням енергозберігаючих технологій.

Депутати Пирятинського району приймали колег з Чернігівщини

6 жовтня Пирятинська районна рада приймала колег з Бахмацького району  Чернігівської області. До складу делегації увійшли голова Бахмацької районної ради Віталій Кочерга, його заступник Анатолій Бондар, сільські голови, секретарі сільських рад та працівники виконавчого апарату районної ради. Метою візиту стало вивчення досвіду роботи органів місцевого самоврядування.

Гостей із славетного історичного краю на кордоні Полтавської та Чернігівської областей зустріли голова Пирятинської районної ради Сергій Пазюк та його заступник Олексій Гусак. Спочатку делегація  відвідала село Нові Мартиновичі, на території якого реалізовано більше десяти значущих проектів. У супроводі Давидівського сільського голови Михайла Мельниченка, гості оглянули приміщення сільської амбулаторії загальної практики сімейної медицини, побували у загальноосвітній школі, центрі громади та місцевому краєзнавчому музеї. Далі бахмачани завітали на Пирятинський елеватор ТОВ «Баришівська зернова компанія», де ознайомилися з роботою підприємства.

По тому у приміщенні районної ради відбулася офіційна зустріч делегації з керівництвом району та міста. Голова  районної ради Сергій Пазюк та голова райдержадміністрації Олег Куча привітали учасників зібрання і акцентували увагу на основних досягненнях Пирятинського краю за останні роки. Заступник голови районної ради Олексій Гусак ознайомив з історією району, його соціально-економічними та культурними показниками. А заступник міського голови Ігор Шикеринець представив аудиторії презентацію на тему «Пирятинська міська об’єднана територіальна громада: процедура, етапи, терміни та практичний досвід». У ході зібрання сторони обговорили проблемні питання щодо діяльності місцевого самоврядування та окреслили перспективи розвитку територіальних громад.

Детальніше...

Освятили храм

17 вересня у м. Пирятині Святійший Патріарх Київський та всієї Руси-України Філарет освятив Свято-Миколаївський храм. Його Святості співслужили Патріарший намісник, митрополит Переяслав-Хмельницький і Білоцерківський Епіфаній, керуючий Полтавською єпархією архієпископ Полтавський і Кременчуцький Федір та духовенство Полтавської єпархії.

У визначній події взяли участь народний депутат України Руслан Богдан, депутат обласної ради Андрій Сімонов, голова Пирятинської районної ради Сергій Пазюк та міський голова Олексій Рябоконь.

По завершенню літургії Святійший Патріарх звернувся до вірян наголосивши, що православний християнин повинен ставити духовні цінності вище над усе земне, привітав громаду зі святом та вручив нагороди благодійникам і будівничим храму, зокрема відзначено орденом Святого

Детальніше...

Сторінка 1 з 40