Лубенський район

Проведено позачергову сесію районної ради

8 листопада відбулася позачергова двадцять четверта сесія Лубенської районної ради, пленарне засідання якої провів голова районної ради Григорій Угляниця. Сесія пройшла за участю в.о. голови райдержадміністрації Сергія Сіряченка, начальників управлінь та відділів райдержадміністрації, сільських голів, старост Засульської сільської ради, представників ЗМІ.

На початку зібрання депутати, яких у сесійній залі було 19, вшанували хвилиною мовчання колегу-депутата, який раптово пішов із життя, голову депутатської фракції «Відродження» Куксаня Василя Васильовича, а також усіх загиблих, які віддали життя, захищаючи територіальну цілісність держави.

Потому перейшли до порядку денного. Докладно обговорили питання внесення змін до показників районного бюджету на 2017 рік, яке загалу представив начальник фінансового управління райдержадміністрації Євгеній Сірченко, пояснивши, що внесення змін до проекту рішення спричинені трансфертами із держаного, обласного і сільських бюджетів, а також за рахунок понадпланових надходжень загального фонду районного бюджету, залишку коштів районного бюджету.

Детальніше...

Відбувся фестиваль «Сузір’я мрій»

31 жовтня на Лубенщині відбувся Відкритий регіональний фестиваль творчості людей з обмеженими фізичними можливостями «Сузір’я мрій». У заході взяли участь представники Полтавської, Київської та Запорізької областей. Прикрасою свята стала виставка творчих робіт гостей із Запорізької області та підопічних Територіального центру соціального обслуговування Лубенської районної державної адміністрації.

Учасників фестивалю привітав голова Лубенської районної ради Григорій Угляниця. У своєму виступі він наголосив, що люди з обмеженими фізичними можливостями дивляться на світ по-іншому, вони вміють радіти тим подіям, на які ми не звертаємо уваги у повсякденному житті. Вони не мають «душевних вад», щирі і відкриті, творчі і натхненні.

Григорій Угляниця подякував голові Полтавського обласного осередку Всеукраїнської організації iнвалiдiв «Союз органiзацiй iнвалiдiв України» Сергію Чумаку та голові Лубенського районного осередку цієї спілки Тетяні Погорілій за високий рівень організації фестивалю.

На Лубенщині відзначили 74-ту річницю визволення від фашистських загарбників

У середині вересня далекого 1943 року Лубенщину було звільнено від фашистських загарбників. Тож цими теплими вересневими днями лубенці вшановують тих, хто виборов визволення, звільнивши рідний край від ворога, подарувавши майбутнє прийдешнім поколінням.

Цього року 74-ту річницю визволення, районний захід, відзначали у Березоточі, славному козацькому селі, з більш ніж чотирьохсотлітньою історією.

Березоточа 16 вересня святкувала дві дати – визволення Лубенщини і 408 річницю заснування села.

Уквітчана рушниками сцена біля будинку культури, ветерани, діти війни з посмішками і сльозами на очах, мешканці Березоточі і сусідніх сіл , гості, а це голова районної ради Григорій Угляниця, голова райдержадміністрації Тетяна Качаненко, депутат обласної ради Руслан Ляшко, Почесний громадянин Лубенщини Василь Силка, депутати районної ради Лідія Білик, Лідія Різуненко, директор дослідної станції лікарських рослин, депутат районної ради Олексій Устименко, директор ДП «Укрліктрави» Анатолій Остапчук, сільські голови Хорошківської, Тарандинцівської, Тишківської, Духівської, Окіпської, Калайдинцівської сільських рад, Микола Бровко, Анатолій Тітенко, Василь Шапаренко, Валентина Далада, Ніна Кириченко, Василь Гаваз делегаціями ветеранів – усі цього дня долучились до святкувань.

Детальніше...

Обговорили перспективи подальшої співпраці з очільником об’єднаної територіальної громади

10  січня у  Лубенській районній раді  відбулося спільне  засідання  двох постійних комісій: з питань планування бюджету  та фінансів та з питань соціальної сфери  та соціального  захисту населення. Засідання провів  один з голів профільних комісій  Віктор Ступка. Із 13  членів   на комісію зібралося  12  депутатів,  які активно включились в роботу.

Участь у  засіданні комісій взяли також голова районної ради Григорій Угляниця, голова райдержадміністрації  Тетяна Качаненко,  заступник  голови  райдержадміністрації  Ігор Нестеренко.

Присутні заслухали начальника управління соціального захисту населення РДА Наталію Ісаєнко,  яка  ознайомила депутатів  з ходом виконання  Програми соціального захисту населення «Турбота»  за 2016 рік. Наразі   обговорено  проект Програми  «Турбота» на 2017 рік.   Піднімалося  питання виділення  коштів  під програму   для надання   разової допомоги онкохворим.  Депутат районної ради, голова постійної комісії з питань соціальної сфери та соціального захисту населення Сергій Мисник  звертався з депутатським запитом щодо  збільшення  допомоги, яка у 2016 році складала 1000 гривень.  За інформацією  головного лікаря Лубенського центру  ПМСД Наталії  Гармаш, на сьогодні в районі хворіє  720 осіб.  Тож  серед депутатів, керівників району прозвучала думка  передбачити кошти у сумі 2000 грн. на людину.  Крім того,  доцільно  це питання висвітлити в ЗМІ  аби  хворі знали, що  не залишаться  зі своїми  проблемами  сам на сам. До того ж  сільським головам  слід передбачити  матеріальну допомогу і в сільському бюджеті. Обговорювалося також питання виділення коштів  постраждалим у разі пожежі, у разі непередбачуваних життєвих обставин. Йшла мова і про підтримку учасників АТО,  воїнів-інтернаціоналістів, чорнобильців, про пільгове перевезення, наразі  сільським радам направлено листи з проханням передбачити кошти  для забезпечення  окремих категорій населення пільговим перевезенням.

Було заслухано  директора територіального центру соціального обслуговування населення РДА Наталію Хомкіну, начальника відділу освіти РДА Юлію Білокінь,  начальника відділу культури і туризму РДА Людмилу Пазенко, головного лікаря центру ПМСД Наталію Гармаш, які  разом із сільським головою Засульської сільської ради  Сергієм Бондаренком обговорили  перспективи подальшої співпраці з об’єднанню територіальною громадою. Йшла мова про передачу майна у власність ОТГ, подальше фінансування вищезазначених відділів, центрів. Питання ще доопрацьовуються і будуть озвучені на черговій сесії районної ради, яка відбудеться 18 січня.

Новий шкільний транспорт отримала Березотіцька ЗШІ-ІІІ ступенів Лубенського району

24 листопада   у Березотіцькій  ЗШ І-ІІІ ступенів Лубенського району  – свято,  школа отримала новий автобус.  Привітати з цією подією та вручити ключі від  автобуса   у Березоточу прибули  голова районної ради Григорій Угляниця,  голова  райдержадміністрації Тетяна Качаненко,  начальник відділу освіти,  сім’ї,  молоді та спорту райдержадміністрації  Юлія Білокінь,   депутат районної ради  Лідія Білик.

Вартість шкільного транспорту – 1 мільйон  гривень, придбаний  шляхом  співфінансування із залученням  600 тисяч гривень Державного бюджету та 810 тисяч гривень районного бюджету, що дало змогу вирішити питання організації безперебійного підвезення дітей із сіл Луки та Суха Солониця у Березотіцьку школу та садочок,  заощадити бюджетні кошти.

Питання підвезення дітей до навчального закладу було досить актуальним, адже  старий автобус, 2003 року випуску,  зносився,  тож школа потребувала  нового транспорту.

Учні з радістю зустріли новину, виглядаючи транспортний засіб  на подвір’ї  школи.  Директор  Березотіцької ЗШ  І-ІІІ ступенів  Юлія Рак  дякувала  керівникам району, а також усім, хто доклав  багато зусиль  для  того, аби  мрія школярів здійснилась.

Тож щасливі учні, вчителі сфотографувались на подвір’ї школи на згадку.

Сторінка 1 з 34