Названо лауреатів Премії Полтавської обласної ради імені Петра Ротача 2020 року

e-mail Друк PDF

17 грудня під головуванням Олексія Чепурка, обраного заступником голови обласної ради восьмого скликання, відбулося засідання журі Премії Полтавської обласної ради імені Петра Ротача, заснованої з метою сприяння розвитку національного краєзнавчого руху, вивченню минулого і сьогодення Полтавщини, дослідницько-краєзнавчій діяльності у галузях історії та літератури, відзначення краєзнавців за вагомі творчі здобутки.

Журі ознайомилося з матеріалами, поданими на здобуття премії, розглянуло творчу діяльність претендентів та визначило переможців.

За рішенням журі, лауреатами Премії Полтавської обласної ради імені Петра Ротача в нинішньому році стали:

– у номінації «Історичне краєзнавство» – Віктор Міщанин, краєзнавець, провідний науковий співробітник Національного музею-заповіднику українського гончарства в Опішному, науковий співробітник Інституту керамології – відділення Інституту народознавства НАН України, кандидат історичних наук, член Національної спілки майстрів народного мистецтва – за книги: «Мотрона Назарчук: життя і творчість», «Віра Мордіна: про гончарство, вишивання і не тільки…»;

– у номінації «Літературне краєзнавство» – Микола Степаненко, ректор Полтавського національного педагогічного університету імені В.Г. Короленка, доктор філологічних наук, професор, член Національної спілки письменників України, Національної спілки журналістів України – за енциклопедичні видання: «Літературно-мистецька Полтавщина», «Мовознавча Полтавщина», «Літературознавча Полтавщина», довідник «Сучасні письменники Полтавщини».

Останнє оновлення на Понеділок, 21 грудня 2020, 08:42 Детальніше...

15 грудня – День працівників суду

e-mail Друк PDF

Шановні працівники суду Полтавщини!

Щиро вітаю вас з професійним святом!

Ваша діяльність відіграє важливу роль в утвердженні принципу верховенства права.

Справедливий, неупереджений і незалежний, суд повинен сприяти формуванню в Україні високих стандартів правових відносин та прискорити її вступ до європейської спільноти.

Водночас це вимагає від вас, шановні судді, високої професійності, виваженості судових рішень, відданості ідеалам справедливості та законності.

Бажаю всім працівникам судової системи області міцного здоров’я, миру, родинного тепла, відданого служіння закону!

Голова Полтавської обласної ради

Олександр Біленький

14 грудня – День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС

e-mail Друк PDF

Шановні учасники ліквідації наслідків аварії на Чорнобильської АЕС! Дорогі земляки!

Цього дня у далекому 1986 році ціною надзвичайних людських зусиль було закінчено будівництво захисного саркофагу над зруйнованим четвертим енергоблоком Чорнобильської АЕС.

Завдяки подвигу ліквідаторів тієї страшної техногенної катастрофи мільйони людей отримали можливість радіти життю, працювати, ростити дітей, дбати про майбутнє.

Вічна пам'ять тим, хто загинув у боротьбі з ядерною стихією, хто пішов із життя через підірване здоров’я.

Спільний обов’язок влади і суспільства оточити турботою ліквідаторів аварії та «чорнобильські» родини, зробити все можливе для покращення їх соціального захисту, медичного обслуговування, вирішення соціально-побутових питань.

Бажаю вам, шановні герої-чорнобильці, міцного здоров’я, добробуту, миру та довгих років життя. Дякую за мужність та вірність громадянському обов’язку!

Голова Полтавської обласної ради

Олександр Біленький

Пішов у вічність Чичкало Борис Васильович

e-mail Друк PDF

Полтавська обласна рада із сумом сповіщає, що 11 грудня 2020 року на 85 році пішов із життя ветеран місцевого самоврядування, колишній заступник голови Полтавського облвиконкому з 1982 року, заступник голови Полтавської обласної ради в 1994-1995 роках Борис Васильович Чичкало.

Борис Васильович багато зробив для утвердження місцевого самоврядування на Полтавщині, соціально-економічного розвитку області.

Його відзначали високі організаторські здібності, працелюбство, відповідальність, активна громадянська позиція, повага земляків.

Керівництво та депутати Полтавської обласної ради висловлюють глибоке співчуття рідним і близьким Бориса Васильовича з приводу тяжкої втрати.

 

 

Постійна комісія обласної ради з питань житлово-комунального господарства, енергозбереження, будівництва, транспорту та зв’язку розглянула стан підготовки профільних програм

e-mail Друк PDF

11 грудня під головуванням Івана Сидоренка відбулося засідання постійної комісії обласної ради з питань житлово-комунального господарства, енергозбереження, будівництва, транспорту та зв’язку.

У засіданні взяли участь керівництво та депутати обласної ради, керівники структурних підрозділів облдержадміністрації, державного підприємства «Агентство місцевих доріг Полтавської області», журналісти.

Члени комісії підтримали пропозицію Івана Сидоренка обрати заступниками голови постійної комісії Володимира Говоренка та Людмилу Мірошніченко, секретарем Костянтина Копотуна, сформувавши таким чином керівний склад постійної комісії.

Потому депутати перейшли до обговорення питання про стан підготовки Програм структурними підрозділами Полтавської обласної державної адміністрації. За словами директора Департаменту будівництва, містобудування і архітектури та житлово-комунального господарства облдержадміністрації Віталія Кулинича, нині в департаменті розробляються нові обласні програми, адже термін реалізації окремих діючих програм закінчується в поточному році. Зокрема, будуть представлені програми, які забезпечуватимуть проведення в області енергоефективних заходів, введення в експлуатацію артезіанських свердловин, будівництво водогонів та інше.

Останнє оновлення на П'ятниця, 11 грудня 2020, 15:47 Детальніше...

7 грудня – День місцевого самоврядування

e-mail Друк PDF

Шановні працівники та ветерани органів місцевого самоврядування, депутати місцевих рад Полтавщини!

Щиро вітаю вас з професійним святом – Днем місцевого самоврядування!

Нині органи місцевого самоврядування України перегортають чергову сторінку свого становлення. Адже місцеві вибори 2020 року стали певним підсумком реформи децентралізації, яка значно розширила повноваження місцевої влади.

Оновлені органи місцевого самоврядування стали ще ближчими до людей, отримали необхідний фінансовий ресурс, а разом з ним – і величезну відповідальність за створення необхідних умов для комфортного й безпечного життя громадян.

У день професійного свята хочу звернутися до вас, шановні голови рад, депутати та працівники органів місцевого самоврядування області! Нині ви маєте всі важелі впливу, аби жителі Полтавщини щоденно відчували позитивні зміни.

Тож нехай це свято об’єднує всіх нас у спільному прагненні й далі розвивати область, утверджувати її високий потенціал на загальнодержавному рівні.

Щиро бажаю вам, дорогі колеги, успіхів, міцного здоров’я і натхнення! Працюйте для людей, генеруйте цікаві ідеї й неодмінно їх реалізовуйте!

Голова Полтавської обласної ради

Олександр Біленький

Останнє оновлення на Понеділок, 07 грудня 2020, 08:47

6 грудня – День Збройних Сил України

e-mail Друк PDF

Шановні військовослужбовці та ветерани!

Щиро вітаю вас із Днем Збройних Сил України!

Військова служба для більшості з вас стала справою всього життя. Багато хто пройшов нелегке випробування війною, захищав державний суверенітет та територіальну цілісність України на Сході, виконував миротворчу місію.

І сьогодні Українське військо мужньо протистоїть агресору, дає рішучу відсіч ворогу.

Пишаюся вашим патріотизмом і відвагою, зразковим виконанням військового обов’язку, готовністю повсякчас захищати мир і свободу українського народу.

Світла пам’ять героям, які загинули за Україну!

Бажаю вам міцного здоров'я, миру, добробуту, військової звитяги!

Голова Полтавської обласної ради

Олександр Біленький

Сторінка 6 з 699